گنجشکی که از حشرات تغذیه می کند

گنجشک خانگی نه تنها یکی از رایج ترین گونه های پرنده در شهرهای شهری است بلکه محبوب ترین آنهاست. این پرنده کوچک قهوه‌ای رنگ است که بزرگ‌تر از توپ تنیس نیست و متن تشکر از همسر رگه‌های سیاه روی پشتش دارد.
نر و ماده به راحتی قابل تشخیص هستند، نه از نظر اندازه بلکه از نظر رنگ. نر قهوه‌ای تیره، با پیش‌اخه سیاه، سینه خاکستری و گونه‌های سفید است در حالی که ماده در سرتاسر بدنش قهوه‌ای روشن است بدون پیشگی سیاه، تاج یا گونه‌های سفید.
این یک گونه اجتماعی است که در گروه های هشت تا 10 نفره یافت می شود و برای برقراری ارتباط با یکدیگر چهچه وچه می گویند.
گنجشک خانگی به عشق خود به فضاهای شهری به لانه سازی در ساختمان ها، یافتن شکاف ها و سوراخ ها در دیوارها یا در بهترین حالت استفاده از خانه های پرندگان و جعبه های لانه ای که توسط انسان ها لباس چرم بچه گانه در باغ هایشان گذاشته شده است معروف است.

بیشتر از دانه ها تغذیه می کند، اما در فصل تولید مثل، بالغین بچه های خود را با حشرات تغذیه می کنند.گنجشک خانگی با انسان ها تکامل یافته است که تنها به جای جنگل ها در تماس نزدیک با ما زندگی می کند.
سال‌هاست که با ما در ساختمان‌ها و باغ‌های ما همزیستی مبل استیل ملایر مسالمت آمیز داشته است اما در دو دهه اخیر تقریباً در همه شهرها جمعیت آنها رو به کاهش است.
دلایل ذکر شده عبارتند از: شهرهایی که به سرعت در حال تغییر هستند دیگر زیستگاه مناسبی برای گنجشک خانگی نیستند، زیرا طراحی های جدید و مدرن زیرساخت ها جایی برای لانه سازی گنجشک نمی دهد.
آلودگی ناشی از برج های مایکروویو و آفت کش ها؛ گنجشک خانگی زمین های جستجوی خود (علفزارهای طبیعی) را از دست می دهد زیرا فضاهای سبز در شهرهای ما جای خود را به ساخت و سازهای بتنی بیشتری می دهند.
 • منابع:
  1. House sparrow
 • تبلیغات: 
  1. ساعت های مچی و انواع برند های آن
  2. از ظروف پخت شیشه ای با کیفیت بالا برای ایمنی در فر استفاده کنید
  3. مشکلات بزرگ گنجشک کوچک نمکزار
  4. پیشرفت چشمگیر بخش مراقبت های بهداشتی هند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.